Памятається як Пєтя казав, що за свободу слова він готовий померти, не дивлячись на те, що йому подобається, а що ні!
І от зараз він активно це показує!
Я далекий від думки, що ця заборона реально запрацює. Але навіть сам факт наявості такої заборони неприпустимий у вільній Країні!
Olesya Medvedeva, занадто мяка в свіоїх висловлюваннях!
Як на мене треба організовувати громадську кампанію проти заборони! І якщо рішення не буде відмінене виходити на протести!
Бо сьогодні заборонять ВК, завтра ФБ, слідом мирні зібрання! А потім буде пізно, щось говорити! Треба протистояти диктатурі! Ні указу 133/2017!
Травень повинен був стати місяцем Європи в Україні: Євробачення, БезВіз, Дні Європи, але сьогодні ми прокинулись у Північній Кореї.
Рішення Президента про заборону цілої низки соціальних мереж, сайтів та програм – це ніщо інше як наступ на свободу і права користувачів Інтернету. Вже багато сказано про статистику і кількість людей, які користуються забороненими ресурсами. Але мене більше цікавлять наслідки такого рішення.
По-перше: соціальні мережі за останні десять років активно увірвалися в громадсько-політичне життя. Українці показали, що можуть ефективно об’єднуються і само організовуватись на цих платформах. Це довів і Майдан, і волонтерський рух. Тож виника логічне запитання, невже влада так боїться Українців, що прагне відібрати в них цей інструмент?
По-друге: влада продовжує практику створення небезпечних прецедентів заборони, прикриваючись міфічною загрозою національній безпеці. Що президент заборонить завтра? Мобільний зв'язок? Ну а чому ні? Якщо йому завтра насниться, що саме по мобільному планують, якийсь черговий надуманий теракт!
По-третє: у світі існує близько 30 країн в яких заборонені соціальні мережі. Від сьогодні ми потрапили в компанію: Китаю, Сирії, Ірану, Ефіопії, Узбекистану, Куби, Північної Кореї. Варто додати, що є 38 країн де за пост в соціальних мережах можуть заарештувати. І ми також приєднались до цього списку: 4 травні Галицький районний суд м. Львова присудив до 2 років 6 місяців обмеження волі за публікацію у соцмережах. Поки влада годує Українців обіцянками солодкого європейського життя, країна стрімка скочується у прірву диктатури!
По-четверте: забезпечити блокування доступу до інтернет ресурсів – це дуже не просте, а головне дороге задоволення. Абсурд в тому, що українців за їх же гроші будуть обмежувати в правах. Звісно винахідливість наших громадян в чергове покаже, що весь апарат державної влади не може обмежити і школяра в його прагненні спілкуватись з однокласниками через звичний ВКонтакті.
І тут нас чекає чергова небезпека. Хто дасть гарантію, що вже завтра не почнуться масові переслідування неугодних через те, що вони користуються забороненими ресурсами. А це вже не смішно і пахне цілком конкретними тюремними термінами! Перелік небезпек, які несе собою ця заборона можна продовжувати ще довго. Я впевнена, що дуже правозахисні організації дадуть фахову оцінку ситуації. А рейтинг України «Свобода в Інтернеті» різко знизиться. Я ж у свою чергу закликаю усіх, не дивлячись на політичні погляди і переконання об’єднуватись і протистояти диктатурі, що стрімкими темпами встановлюється в Україні. Бо коли нам заборонять говорити, збиратися і об’єднуватись, а до цього все і йде, буде все одно правий ти чи лівий, партійний чи аполітичний!
#Нізакону133_2017